כל המידע על כתר זירקוניה

כתר זירקוניה הפך להיות יותר פופולארי בשנים האחרונות וזאת כיוון שמדובר בכתר עמיד המאפשר לשמור על מראה טבעי של השיניים. יש רופאי שיניים שעדיין מעדיפים לעבוד רק עם כתרים אשר עשויים מזהב או פורצלן אך רבים מהם כבר מכירים את היתרונות של כתר זירקוניה ובוחרים להציע אותו כפתרון אידיאלי לבעיות בשיניים. אז הוא מהו כתר זירקוניה? איך מייצרים כתר זירקוניה? מה הם הסוגים השונים של כתר זירקוניה? מה הם היתרונות והחסרונות של בחירה בכתר זירקוניה? את כל המידע תוכלו למצוא במאמר זה.

כתר זירקוניה לשיניים
כתר זירקוניה לשיניים

כתר זירקוניה – מהו?

כתר זירקוניה נחשב לאחד מסוגי הכתרים החזקים ביותר הקיימים כיום. מדובר בכתר אשר עשוי מזירקוניום דו חמצני, מעין אבקה של זירקונים. חומר זה הומצא בשנות השישים ומאז עושים בו שימוש בתחום הרפואה בתחומים שונים כמו יצירת תותבות עבור אצבעות, מפרקי הירך ועוד. בשנות התשעים החלו לעשות שימוש בזירקוניום בתחום רפואת השיניים. מעבר לכך, כתר זירקוניה ידוע ביכולת שלו להתאים את עצמו לגוף האדם מה שהופך את השימוש בו למאוד פופולארי בתחום הרפואה.

כתר זירקוניה – איך מייצרים?

בעבר, נהגו לייצר כתר זירקוניה ולהוסיף שכבה של חרסינה על הכתר. כיום, מייצרים כתר זירקוניה  מגוש זירקוניה יחיד שנקרא זירקוניה מונוליטית אשר עמידה בפני שברים ובלאי. גוש הזירקוניה נאפה בטמפרטורה מאוד גבוהה על מנת לוודא שהכתר יהיה כמעט חסין לחלוטין. כיוון שהכתר נטחן תוך שימוש בקריסטל, חוזקו גבוה משמעותית מחרסינה ומתכת. האופן שבו מייצרים את הכתר היום מונעת אפשרות של פיצול בכתר ובכך מגבירים את חוזקת הכתר.

כתר זירקוניה – סוגים

באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת בתחום רפואת השיניים, ניתן ליצור כיום שני סוגים של כתר זירקוניה אשר מותאמות באופן מדויק וייחודי עבור כל מטופל.

  • כתר זירקוניה שקוף- מעניק מראה טבעי לשיניים ולרוב עושים בו שימוש כאשר מטפלים בשיניים הקדמיות של המטופל. כתר זירקוניה שקוף הוא כתר חזק אך במידה ויש צורך בתיקון נרחב של יישור השיניים, רופא השיניים כנראה יעדיף להשתמש בסוג נוסף .
  • כתר זירקוניה מוצק – כתר מאוד חזק ועמיד אשר מתאים גם לאנשים בעלי נטייה לחרוק שיניים. כתר זה מתאים גם במקרים בהם יש צורך בטיפול שורש בשן – במיוחד כאשר השן חלשה. כיוון שהכתר הזה הוא אטום, נהוג יותר להשתמש בו כאשר מטפלים בשיניים אחוריות.

כתר זירקוניה – חסרונות

על אף היתרונות הרבים של שימוש בכתר זירקוניה, ישנם גם חסרונות. כיוון שמדובר בחומר מאוד חזק ועמיד, עלולה להיווצר שחיקה של השיניים הנגדיות, כלומר השיניים הטבעיות בפה. חסרון נוסף יכול להיות ריקבון שעלול להיווצר בפה – כיוון שמדובר בכתר שכמעט בלתי ניתן לפגוע בו, הצטברות מתחתיו עלולה לגרום לריקבון אשר יתגלה רק לאחר שהכתר ייפול. כמו כן, עלות כתר זירקוניה היא לרוב יקרה יותר מסוגי כתרים אחרים. עם זאת, כדאי לזכור שמדובר בהשקעה חד פעמית שתשתלם לטווח הארוך. כתרים זולים יותר עלולים להישבר וליפול, כך שבסופו של דבר, במצטבר, תאלצו לשלם סכומים גבוהים יותר עבור כתר בשיניים.

כתר זירקוניה – איך זה נראה?

כיוון שזירקוניה היא שקופה/לבנה, ניתן לבצע בה התאמות כך שיתאימו לגוון השיניים של כל מטופל. בכתר מחרסינה, קיימת שכבת מתכת מתחת לשכבת החרסינה שנמצאת על גבי הכתר, אך בכתר זירקוניה אין צורך לעשות שימוש במתכת ולכן כאשר המטופל מחייך, זה נראה טבעי.  המראה מאוד חשוב לאנשים כיוון שהם רוצים להיראות אסתטיים וצעירים. מי שסובל מבעיות בשיניים ומראה לא אסתטי, לרוב גם סובל מביטחון עצמי נמוך – במצבים כאלה, כתר זירקוניה הוא בהחלט הפתרון האידיאלי. שיניים הם אחד הדברים הראשונים שאנשים שמים לב אליהם כאשר הם פוגשים מישהו בפעם הראשונה ובחירה באפשרות של כתר זירקוניה היא הדרך לעשות רושם טוב ללא מאמץ.

כתר זירקוניה – קשיחות החומר

שלא כמו בכתר מחרסינה, מדובר בחומר מאוד עמיד שאינו מתבלה בקלות ובמהירות, חזק באופן מהותי מחרסינה או פורצלן. שמירה על היגיינת הפה תשמור על כתר זירקוניה כך שלא יהיה צורך להחליפו. חומר הזירקוניה עמיד בלעיסה מסיבית והוא משתלב היטב עם השן כך שהכתר עומד במקומו בחוזקה.  כתר זירקוניה גם מאפשר מספר הסרת שיניים פחותה ביחס לסוגי כתרים אחרים.

כתר זירקוניה – עלויות

כתר לשיניים הוא טיפול משקם שאמור להחזיק לאורך זמן ולכן חשוב שזה ייעשה באופן מקצועי על ידי אנשי מקצוע מיומנים. כאשר אתם שוקלים באיזה סוג כתר לבחור, אל תתפתו לעלויות יותר נמוכות ופנו למספר רופאי שיניים על מנת לבדוק את האפשרויות העומדות בפניכם. האיכות הגבוהה והעמידות של כתר זירקוניה היא בהחלט נתון שיש לקחת בחשבון לפני שמגיעים להחלטה. על מנת להוזיל את העלויות תוכלו לבדוק האם רופא השיניים עובד דרך קופת החולים. אפשרות נוספת היא בדיקה של פוליסת הביטוח הרפואית הפרטית (אם יש ברשותכם אחת כזו) – במידה והיא כוללת טיפולי שיניים, תוכלו לבחור בטיפול האיכותי ביותר בעלות שתתאים לכם.

 
 
 
dent 4me
dent 4me