הכל על כתרים לשיניים

כל מה שאתם צריכים לדעת על כתרים לשיניים

 אין דבר מתסכל יותר מאשר שיניים שמוזנחות. שן שהתחילה בתור שן עם חור קטן ואינה מטופלת, עלולה להגיע למצב מאוד קשה. החור הולך וגדל עד שיש צורך לבצע טיפול שורש בשן. אם גם זה לא עוזר, או שבינתיים החור גדל והתחיל לשבור את השן, יהיה צורך לעקור את השן ולהניח שתל במקומה. כך או כך, יהיה צורך בביצוע של כתרים לשיניים.

מה זה כתרים לשיניים?

כתרים לשיניים מורכבים משתי שכבות עיקריות: הבסיס והשכבה החיצונית. הבסיס מורכב ממתכת חזקה, והשכבה החיצונית מצפה את המתכת ועשויה מחרסינה. לאחר זמן מה, החניכיים מתחילים להגיב לכתר ובמיוחד לבסיס שעשוי ממתכת, ועל כן מופיע בקו המחבר בין החניכיים לשן פס שחור. כאשר מדובר בשיניים אחוריות זה לא נורא, אבל כאשר מדובר בשיניים קדמיות זה עלול לפגוע במראה האסתטי של הפה. כיום ישנם חומרים אחרים אשר מסייעים לצמצום הפגיעה במראה האסתטי. מכיוון שהעלות שלהם גבוהה, ניתן לבחור באילו חומרים אתם מעוניינים להשתמש.

 כתרים לשיניים לאחר טיפול שורש

 טיפול שורש הינו טיפול שנעשה דרך השן על מנת לטפל בשורשים של השן ולהוציא את מוך השן, כך שלא ייגרמו עוד כאבים. מכיוון שמדובר בטיפול נרחב, כותרת השן נהרסת ויש צורך לבצע פרוצדורה נוספת על מנת שלא לפגוע ביעילותה של השן לצמיתות. כתרים מסייעים בכך. כתרים מודבקים על השיניים שעברו טיפול שורש על מנת להשלים את השן ולמלא את המקום של החלק החסר בשן. מלבד זאת, כתרים הינן בעלי תפקיד נוסף. הם שומרים על השן כך שהיא לא תישבר ומאפשרים לשן לתפקד בצורה נאותה.

 כתרים לשיניים לאחר הכנסת שתל

 הכנסת שתל נעשית במקרה שבהם חסרות שיניים בפה כיוון שהן נפגעו ונעקרו. לאחר עקירה של השיניים יש צורך להניח דבר מה אחר במקום, על מנת לשמור על תפקוד הלסתות וכן על מנת שהשיניים האחרות בפה לא יזוזו וייגרם מראה לא אסתטי. כאשר מכניסים שתל אל תוך החניכיים, יש צורך לאחר מכן לבנות עליו מבנה שישמש כשן. כתרים לשיניים ממלאים את התפקיד הזה. הכתר מתברג על השתל ומהווה את השן החסרה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כתרים לשיניים, מאמרים, סוגי טיפולים, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

אין תגובות

החל תגובות לפוסט זה ותהיה הראשון להגיב!

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>